Przejdź do treści

Jaki rodzaj etui na telefon wybrać

Etui na telefon staje się obecnie przedmiotem wręcz niezbędnym, ponieważ chroni aparat oraz zapewnia mu oryginalny wygląd. Smartfony są drogie, łatwo je zarysować i mają skłonność do wypadania z rąk. Obecnie futerały są idealnie wręcz dopasowane do kształtu telefonu. Mają niezbędne wycięcia i otwory na kamery czy kable. Pozostaje Ci tylko wybrać najlepsze etui. Etui na telefon to też szykowny dodatek. Możesz podkreślić swoje zainteresowania czy osobowość. Etui z uszami kotka, a może wyrafinowana obudowa ręcznie wykonana z drewna orzecha włoskiego? To Ty decydujesz!

Sprawdź ofertę etui na telefon

Typy etui na telefon

Oferta pokrowców na telefon jest bardzo duża. Rozpiętość cenowa również, a producenci prześcigają się w pomysłach. Wśród pokrowców na telefon można znaleźć też takie z segmentu premium, które są wykonane z doskonałych jakościowo materiałów i wykorzystują najnowsze rozwiązania. Etui z klasy premium mogą zadowolić najbardziej wymagających klientów. Generalnie można wyodrębnić obudowy typowo ochronne i obudowy dodatkowo zapewniające oryginalny wygląd.

Jeżeli najbardziej zależy Ci na ochronie telefonu i zwiększeniu jego szans na przeżycie bliskiego spotkania z ziemią możesz wybierać spośród następujących rodzajów:

  • etui pancerne – bardzo wytrzymałe, chronią przód, tył i boki aparatu, to wojskowe hummery wśród pokrowców na telefon,
  • etui  bumper aluminiowe – dwuwarstwowe, bardzo odporne i eleganckie,
  • etui silikonowe –  tanie i bardzo popularne, mogą być zupełnie proste albo np. w kształcie zwierzątek,
  • etui uniwersalne – przede wszystkim chronią telefon przed zarysowaniem, uszkodzeniem czy zabrudzeniem. To klasyczne futerały kompatybilne z różnymi urządzeniami.

Jeżeli chcesz spersonalizować swój telefon i zapewnić mu oryginalny wygląd masz do dyspozycji:

  • etui brokatowe – bardzo ozdobne, pokryte brokatem,
  • etui książkowe – typu book, rozkładane,
  • etui drewniane – wykonane ręcznie ze szlachetnych gatunków drewna,
  • etui skórzane – wykonane ręcznie z wysokiej jakości skóry,
  • etui z grawerem – elegancki laserowy grawerunek pozwala spersonalizować etui
  • etui z nadrukiem tematycznym – szeroka gama nadruków np. znaki zodiaku, kwiaty, samochody itp.

Jaki rodzaj etui jest najlepszy?

Nie ma na to pytanie prostej odpowiedzi. To zależy tylko od Ciebie. Jakie są Twoje priorytety. Zależy Ci na ochronie i zabezpieczeniu przed uszkodzeniem mechanicznym ? Uprawiasz ekstremalne sporty albo jesteś zwyczajnie nieuważny? Wybierz etui pancerne czy aluminiowe typu bumper. Zależy Ci na komforcie użytkowania? Wybierz etui z klapką lub typu „book”. Jeżeli chcesz spersonalizować swój smartfon i odmienić jego wygląd zdecyduj się na etui brokatowe, wyrafinowane drewniane bądź skórzane. Istnieje też możliwość zaprojektowania własnego etui. Mogą się znaleźć na nim ulubione zdjęcia albo motto. To zależy od Twojej wyobraźni i kreatywności. Na koniec krótka uwaga: w ferworze wybierania i zakupów nie zapomnij wybrać etui zaprojektowanego dla modelu i marki Twojego telefonu.